top of page

פחמים מעץ קאיה

עודכן: 16 באוק׳ 2023

פחמי קאיה THE REAL CHARCOAL נחשבים לפחמים מעולים ויוצאי דופן ביחס למתחרים , נדלקים בקלות יחסית ושומרים על חום יציב לאורך שעות מגיעים בחתיכות גדולים ללא פירורים ומתאימים לצליה בגריל ובמעשנה.


קצת רקע :

עץ הקאיה הוא ממשפחת המהגוני, במקור מאפריקה צבע העצה אדום גובהו מגיע ל30 מטרים הוא בעל גזע ישר יחסית ובעל נו כיפתי. לעץ הקאיה שימושים רבים, מגדלים אותו במיוחד בלא מעט מדינות ברחבי העולם, ומשמש בעיקר עבור תעשיית הרהיטים כעץ גושני אוו ווניר בין היתר משמש ליצור כלי בית ופחמים .פירולזציה:

על מנת להפוך את עץ הקאיה לפחם דרוש להעביר את העץ תהליך הנקרא פירולזציה זהו תהליך שריפה שבו בעצם נשרף החומר האורגני שבעץ ובסיומו הופך לפחם .

תהליך זה נעשה בתוך כבשנים הקרוים KILIN בנויים מאבני חימר בצורת איגלו. אליהם מוכנסים העצים כשהם יחסית טריים כלומר לא עברו תהליך של יבוש או הסרת קליפה למעט חיתוך באורכים שווים .

את העץ המוכנס לכבשן מסדרים בצורה אנכית צמוד צמוד על מנת ליצור זרימת אוויר אחידה ככל האפשר בזמן תהליך השריפה.

לאחר סיום הכנסת העץ לכבשן אוטמים אותו לחלוטין למעט פתחים קטנים מאוד בחלקו העליון על מנת שישתחרר העשן

תהליך השריפה כאמור נעשה תוך שימוש במינימום חמצן אשר משמש לבעירה וזאת על מנת לשמור על מבנה העץ

כך שלא יהפוך לפחם פירורים אלא ישמור על צורתו המקורית . משך זמן תהליך השריפה נמשך בין 20 ל 22 ימים את הסימן לכך שהתהליך הסתיים יודעים מצבעו של העשן שהופך משחור ללבן עד שקוף. אז אוטמים לחלוטין את הכבשן וכך חונקים את האש תהליך החניקה ופחמיזציה נמשך כ 10 ימים נוספים עד לפתיחתו .

לאחר 30 ימים בערך מוציאים את הפחם מהכבשן ונותנים לו להתקרר בחוץ כ 20 ימים נוספים

לפני אריזתו.


יש לציין שתהליך ארוך זה הינו ייחודי למדינות אסיה ובעיקר וויאטנם וזאת על מנת לקבל תוצאות טובות יותר

את הטכניקה היחודית הזאת למדו מתהליך דומה מאוד מיצור פחם לבן הנקרא גם בינצוטאן שמקורו ביפן.


לשם השוואה במדינות דרום אמריקה נעשה תהליך השריפה בתוך 3 ימים בלבד ותהליך הכיבוי מתבצע לא פעם בעזרת מים זה תלוי ביצרנים השונים.


בדיקת מעבדה:

לפני שלב האריזה שולחים את הפחמים לבדיקת מעבדה שם בודקים ערכים שונים כגון: סוג העץ, לחות, מוליכות , אחוז פחמן, כמות אפר לאחר תהליך שריפה ,ערך כלורי, גודל ממוצע ועוד אישורים על מנת לפקח על התהליך

ובדיקה נוספת- SELF HEATING TESTING עבור חברת הספנות לוודא שהפחם לא ידלק מעצמו


אריזה:

השלב הבא הוא שלב האריזה אך לפני זה שוברים את העץ בעזרת מצטה על מנת לקצר את גודל הפחמים ומכאן נארזים ישירות בשקית באופן ידני ללא שימוש במכונות או כלים אחרים. לפני סגירת השקיות הם עוברים שקילה על מנת לוודא שלא חסר משקל ואז תופרים את השקיות במכונות תפירה והפחם מוכן למשלוחמשלוח:

לאחר סיום שלב האריזה מתחילים לטעון את המכולה לרוב מדובר במכולה גדולה של 40HQ את אריזות הפחם מעמיסים ידני מרצפה לתקרה מלא .נועלים ושולחים לנמל משם הפחם מפליג ומגיע אלינו.

פריקה:

לאחר הגעת המכולה לנמל מתחיל שלב השחרור בו היבואן מגיש מסמכים שונים כמו שטר מטען חשבונית וכו לביקורת מכס ולתשלום מיסים . לאחר סיום התהליך מקבלים התרה והמכולה נשלחת למחסן היבואן לפריקה ואריזה של השקים על גבי משטחים.הערה:

בדיוק כמו בשדה התעופה המכס יכול לבקש בדיקה של שיקוף מכולה על מנת לבדוק שלא מדובר בהברחה של מוצרים או כיוצא בזה ולפעמים גם בדיקה פיזית לוודא שאין סמים במכולה כלומר פתיחה של המכולה וריקון מלא הכולל הגעת יחידה משטרתית וכלב. בזמן זה ימתין נהג המשאית עד תום הבדיקה יש לציין שהעלוית יחולו על היבואן בלבד.


שיווק:

פחמי קאיה משווקים בישראל בעיקר ע"י חברת כולגריל בע"מ ומיובאים כאמור

ממפעל החברה בויאטנםומשווקים תחת המותג

THE REAL CHARCOAL


ניתן למצוא באריזות של 5 ,8 ו10 קג ניתן לרכוש און לין מאתר החברה או דרך


משווקים נוספים באינטרנט ובחנויות רבות ברחבי הארץ ראה באתר החברה

מוצרי החברה נחשבים למוצרי פרימיום יחסית למתחרים אך

הופכים את חווית הגריל לקלה ומהנה .

48 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page